2020-07-03, penktadienis, 20:29.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:5.

Užsieniečiai darbavosi Tytuvėnų regioniniame parke

2018-08-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Užsieniečiai darbavosi Tytuvėnų regioniniame parke

Tytuvėniškių jau nebestebina jauni kitataučiai, kuriam laikui apsigyvenantys miestelyje. Jiems čia atkeliauti padeda Tytuvėnų regioninio parko direkcija bei savanoriškos veiklos centras „Deineta“, kartu dalyvaudami įvairiuose projektuose, kurių tikslas – padėti jauniems žmonėms įgauti įvairiausių gyvenime praversiančių įgūdžių: išmokti savarankiškai gyventi, dirbti kolektyve, mokytis kalbų, įgauti įvairiapusiškos patirties.

 

Ilgalaikiai savanoriai atvyksta 8 mėnesiams, o šiuo metu parke taip savanoriauja italė Kiara. Dar viena savanorystės forma – darbo stovyklos, trunkančios keletą savaičių. Šiais metais buvo surengta jau trečia tokia stovykla, sulaukusi dalyvio net ir iš egzotiškojo Taivano.

 

Stovyklos metu įvairių tautybių jaunuoliai mokosi dirbti komandoje, o drauge ir keliauja, bendrauja, patiria įvairiausių nuotykių. Jie į Lietuvą šiemet atvyko net iš penkių skirtingų valstybių: Čekijos, Vokietijos, Taivano, Prancūzijos ir Italijos. Dauguma jų – studentai, nuo 18 iki 24 metų. Kai kurie tokioje stovykloje jau nebe pirmą kartą.

 

Būrys jaunuolių pirmą savaitę praleido Tytuvėnuose, čia jie tvarkė Miško muziejų, Giliaus pažintinį taką, ežeruose pjovė ir traukė iš vandens nendres, buvo nuvykę darbuotis ir į Akmenų rūžos pažintinį taką. Tytuvėnų regioninio parko direkcijos darbuotojai savanoriams davė dviračius, tad laisvalaikiu jie galėjo tyrinėti miestelį bei apylinkes, važiavo dviračių trasa, maudėsi ežeruose. Vieną vakarą praleido su Tytuvėnų bendruomene, drauge keliaudami į pažintinę ekskursiją po neatrastas Tytuvėnų miestelio vietas, o po jos – dalyvaudami iškyloje Šilo stadione.

 

Antroji stovyklos savaitė vyko Šiluvoje. Čia savanoriai apsigyveno parapijos namuose. Likusį laiką jie tvarkė viešąsias erdves: ruošė, dirbo būsimo sodo žemę, ravėjo miesto aikštę, plovė informacinio centro langus. Be viso šito, lankė apylinkes ir bendravo su vietiniais žmonėmis, piligrimų centro darbuotojomis, Šiluvos kunigais.

 

                                                                                                                          Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė
                                                                                                                                          Agnė Buchaitė


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai