2019-10-22, antradienis, 17:27.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 10:1.

Trys Kelmės imtynininkai - Lietuvos čempionai

2019-03-15, Kelmės imtynių sporto klubas

Vasario 8-9 dienomis Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje vyko 2019 m. Lietuvos imtynių jaunių čempionatas. 70 stirpiausių Lietuvos 14-17 metų amžiaus imtynininkų iš  dešimties miestų susirinko pakovoti dėl apdovanojimų ir čempiono vardų.

Sėkmingai pasirodė Kelmės sporto centro imtynininkai, kurie iškovojo tris aukso, vieną sidabro ir du bronzos medalius.

Svorio kategorijoje iki 60 kg. čempionu tapo Paulius Leščauskas. Nors kelmiškiui dar tik 14 metų, bet jis buvo vienas iš šios svorio kategorijos favoritu. Pirmoje kovoje Pauliaus varžovas iš Šiaulių nepasirodė ir pergalė be kovos buvo įskaityta kelmiškiui. Pusfinalyje nugalėtas klaipėdietis Algis Buivydas, o finalinėje kovoje, jokių šansų kelmiškis nepaliko kitam klaipėdiečiui Benui Petajevui.

Svorio kategorijoje iki 71 kg. nugalėtoju tapo, rimtesnio pasipriešinimo nesulaukęs ir visas tris pergales užtikrintai laimėjęs kelmiškis Karolis Žiauberis.

Vilius Mikalauskas - daugiausiai pagyrų iš imtynių specialistų pastaraisiais metais sulaukiantis Lietuvos imtynininkas šioje amžiaus grupėje. Kadangi svorio kategorijoje iki 92 kg. varžovų meistriškumas buvo žymiai menkesnis, tai nusprendėme startuoti sunkiausioje svorio kategorijoje iki 110 kg. Kelmiškis viltis pateisino ir nepraradęs nei vieno taško, visas kovas laimėjo "sausai". Kadangi Vilius "peršoko" į kitą svorio kategoriją, šansas buvo suteiktas jauniausiam komandos nariui Justui Miliauskui. Justas svorio kategorijoje iki 92 kg. sėkmingai kovojo ir iškovojo sidabro medalį, nusileidęs tik atkaklioje kovoje trejais metais vyresniam klaipėdiečiui.

Bronzos medalius iškovojo Ignas Grigalaitis (60 kg.) ir Vakaris Norkuckis (65 kg.).

Vilius Mikalauskas ruošiasi 2019 m. Europos imtynių jaunių čempionatui, kuris vyks birželio pabaigoje Faenzoje (Italija), o Paulius Leščauskas - Europos imtynių jaunučių čempionatui Krokuvoje. Pasiruošimas prasidėjo dar 2018 m. rugsėjo mėnesį. Nuo to laiko vaikinai treniravosi tarptautinėse treniruočių stovyklose Stalgenėje (Latvija), Kaliningrade, Guseve (Rusija) ir Lietuvoje su Baltarusijos komanda. Sėkmingą pasirengimo procesą rodo dėsningi šių sportininkų rezultai. Vilius ir Paulius tapo tarptautinių turnyrų Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje nugalėtojais ir prizininkais.

Deja, bet Kelmės rajono sporto politika nesuvokiama. Drąstiškai sumažintas sporto finansavimas, "kerta" per pasirengimo plano įvykdymą, nors Kelmės rajonas sporto pasiekimais lenkia daugelį rajonų. Pasirengimas tokio rango varžyboms, kaip Europos čempionatas turi vykti pagal aukšto sportinio meistriškumo sportininkų rengimo metodiką. Savo salėje besitreniruodamas gali laimėti tik Lietuvoje, bet norint kovoti dėl aukštų vietų Europos ar pasaulio čempionatuose, turi "gyventi treniruočių stovyklose" ir treniruotis su geriausiais sportininkais pasaulyje. Žinoma tai kainuoja. Bet, juk sportas, kaip niekas kitas, gali iškelti valstybės ar rajono vardą aukščiau kitų ir išgarsinti savo kraštą. Tiek Pauliaus Leščausko, tiek Viliaus Mikalausko nugalėti varžovai, bei kiti sportininkai iškovoję teisę dalyvauti Europos čempionate iš savo miestų gauna finansavimą pasirengimui dalyvauti Europos čempionatams.

Kelmės imtynių sporto klubas visada atviras remėjams, norintiems prisidėti prie mūsų sportininkų tikslų siekimo ir vaikų užimtumo.