2020-07-10, penktadienis, 07:05.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:56, leidžiasi 21:49, dienos ilgumas 16:52.

Septynioliktieji „Prozos aruodai“ Budraičiuose...

2018-09-06, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Septynioliktieji „Prozos aruodai“ Budraičiuose...

Septynioliktą kartą  rugpjūčio pabaigoje Budraičių profesinio rengimo centro salėje vyko literatų konkurso „Prozos aruodai“ baigiamoji šventė ir kūrinių autorių apdovanojimai. Šiųmetiniame konkurse, skirtame rašytojo, pedagogo, muziejininko Igno Viržinto atminimui dalyvavo 27 autoriai.

 

Šventė prasidėjo Lietuvos Respublikos Seimo nario Juozo Rimkaus ir jo padėjėjos Janinos Skeberdienės sveikinimu kūrėjams. Už rūpinimąsi Igno Viržinto kultūriniu palikimu, istoriniais eksponatais bei kasmetiniu konkurso „Prozos aruodai“ organizavimu Seimo narys Juozas Rimkus Atkurtos Lietuvos Šimtmečio atminimo ženklu bei gėlėmis apdovanojo Justiną Viržintienę.

 

Konkursui daugiausia kūrinių pateikė literatai iš Kėdainių (12), Kelmės rajono (8), kiti iš Šilalės, Plungės, Telšių, Jurbarko, Pakruojo, Šiaulių, Radviliškio rajonų. Remiantis kūrinių vertinimu, kuriuos skaitė bei vertino Elena Račienė, Dalia Galbuogienė, Viktorija Ulevičiūtė, Irena Urbikienė, Virginija Žurbenkienė, Benadiktas Banys, Justina Viržintienė iki 10 balų geriausių kūrinių autoriai pripažinti iš Kėdainių. Tai Leokadija Mockienė (I vieta), Celestina Rimavičienė (II vieta), Genovaitė Žukauskaitė (III vieta). Dviem trečiosiomis vietomis dar pasidalino Izabelė Lukošienė iš Jurbarko ir Zita Vėžienė iš Pakruojo rajonų.

 

Geriausia jaunąja literate pripažinta Aistė Aksamatauskaitė iš Tytuvėnų gimnazijos. Moksleivę konkursui paruošė mokytoja Laima Sadauskienė. Antroji vieta tarp moksleivių skirta Enrikai Brajinskaitei iš Šaukėnų Vlado Pūtvio –Putvinskio gimnazijos, kurią ruošė mokytoja Lina Brajinskienė.

 

Išskirtiniai pagyrimo raštai atiteko Kazimierui Aleknai iš Visodžio ir Stasiui Ramanauskui iš Butkiškės, Viktorijai Ulevičiūtei iš Tytuvėnų gimnazijos, pedagogei-žurnalistei Bronislavai Buchienei iš Tytuvėnų, Almai Jociuvienei iš Kėdainių, Nijolei Katelynienei iš Šilalės, Valerijai Aleksandravičienei iš Kuršėnų, Sandrai Gedminaitei iš Šiaulėnų, o likusiems autoriams įteiktos padėkos.

 

Prizinių vietų laimėtojams ir mokytojoms prizus įteikė Kelmės rajono savivaldybės atstovė Rima Rimdeikienė, diplomais apdovanojo Tytuvėnų literatų ir tautodailininkų klubo „Austėja“ vadovė J. Viržintienė. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotoja Jovita Dinapienė specialų prizą įteikė jaunąjai kūrėjai V. Ulevičiūtei.

 

Padėkota šventėje dalyvavusiems ir kūrinių autorių almanachą išleidusiems Klaipėdos regiono neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos Asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ Kretingoje vadovams Jonui ir Ginai Tiškams, prie almanacho parengimo leidybai prisidėjusiai L. Mockienei, konkurso „Prozos aruodai“ idėjos sumanytojai bei šiemet tekstus koregavusiai Budraičių bendruomenės pirmininkei V. Žurbenkienei, profesinio centro vadovui Mindaugui Čerkauskui, kompiuteriu autorių kūrinius spausdinusiai kelmiškei Janinai Baliutytei, Tytuvėnų miesto bibliotekininkei, kasmetinio renginio vedėjai D. Galbuogienei. Minėtoji L. Mockienė savo sukurtais prizais-paveikslais apdovanojo literatų kūrinių skaitytojus -vertintojus.

 

Nuotaikingas dainas susirinkusiems dovanojo Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio „Vaivorykštės tiltai“ pirmininkė, literatė Alma Jociuvienė ir Danguolė Barauskienė, veikė „mini“ mugė, kurioje buvo galima įsigyti Budraičių keramikės Valerijos Danisevičienės molio dirbinių ir šedbariškio Antano Galbuogio atvežto šviežio medaus, visi vaišinosi bendruomenės narių V. Žurbenkienės, Rasos Bekerienės ir Genės Sakalauskienės paruoštomis vaišėmis...

 

                                                       Justina Viržintienė, Tytuvėnų literatų ir tautodailininkų klubo „Austėja“ vadovė
                                                                                   Bronislavos Buchienės nuotraukos


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai