2020-05-25, pirmadienis, 17:53.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:56, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Prevenciškai bus tiriami prekybos vietų darbuotojai

2020-05-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Prevenciškai bus tiriami prekybos vietų darbuotojai

Siekiant užkirsti kelią tolimesniam COVID-19 plitimui, prevenciškai bus tiriami parduotuvių bei kitų prekybos vietų darbuotojai, tiesiogiai aptarnaujantys pirkėjus. Jiems laboratoriniai tyrimai bus atliekami Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro nustatyta prioriteto tvarka. 

 

Prevenciškai bus tiriami darbuotojai, dirbantys prekybos vietose, kurios yra gydymo ar globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų. Prioriteto tvarka bus tiriami ir visi vyresni nei 60 metų amžiaus darbuotojai, taip pat tie, kurie dirba prekybos vietose, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose yra dideli lankytojų srautai).

 

Prekybos vietų vadovai įpareigoti identifikuoti darbuotojus pagal nustatytus prioriteto kriterijus ir informuoti savivaldybes, kurių teritorijoje jie veikia. Suderinus su savivaldybes aptarnaujančiais mobiliaisiais punktais, bus užtikrinamas prevencinių tyrimų eiliškumas bei ėminių paėmimas. Suderinus su mobiliais punktais, aptarnaujančiais savivaldybę, bus organizuotas prekybos vietų darbuotojų mėginių paėmimas COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams atlikti, užtikrinant registraciją į mobilų punktą Karštosios koronaviruso linijos telefono numeriu 1808.

Contact form

Šios dienos vardadieniai