2020-09-27, sekmadienis, 23:53.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:15, leidžiasi 19:02, dienos ilgumas 11:46.

Poezija tai jausmas, mintis, muzika

2013-12-06, Pranas Laurinavičius
Poezija tai jausmas, mintis, muzika

   Gražų kūrybinės veiklos gyvenimą gyvena ir puoselėja Kelmės rajono literatų klubas „Vieversys“, kuriam savo dvasinius lobius ir energiją jau keletą metų skiria klubo prezidentas Viktoras Gulbinas.

 

   Kelmės literatų klubas vienija ne tik rajono, bet ir tolimesnių Lietuvos kampelių literatus. Klubo renginiai senai tapo tradicija ir vyksta vis kitose Kelmės rajono vietose - Kražiuose, Šedbaruose ir kitur. Kiekvieną lapkričio paskutinį šeštadienį Šedbaruose vyksta poezijos popietė, šiemet vyko jau 18 -tą kartą. Į ją atvyko Kauno rašytojų sąjungos nariai, poetai - Zenė Sadauskaitė, Juozas Mickevičius, Kristina Bačiulienė. Taip pat atstovai iš literatų klubų „Židinys“ (Pakruojis), „Žingsniai“ (Tauragė), „Dubysa“ (Raseiniai), „Varsna“ (Kėdainiai), „Austėja“ (Tytuvėnai).

 

   Šių metų renginio tema - nelaimingas besiblaškantis poetas, ieškantis Mūzos įvairiausių šalių įvairiausiuose personažuose. Kai nelaimingą poetą aplankė Mūza, eilės pasipylė ir atvykusiems literatams. Tarp skaitomų eilių gražiai įsipynė ir Kelmės kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Cantica“ lyrinės dainos.

 

Literatūrinį renginį organizavo Žemaitės viešoji biblioteka, Šedbarų kaimo biblioteka ir Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyrius. Šventinėje popietėje dalyvavo Kelmės rajono švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, literatė Jadzė Gaupšienė, Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas Valdas Ivanauskas. Baigiamajai linksmajai vakaro daliai muzikavo Šedbarų estradinė grupė, vadovaijama Stasio Butkaus.

 

Lakios fantazijos, brandžių posmų, lai šėlioja poezijos žirgai ir ateinančiais arklio metais...

Nuotraukos autoriaus

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokelme.lt