2020-05-25, pirmadienis, 17:11.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:56, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Dėl Kelmės rajono savivaldybės maudyklų stebėjimo pasiūlymų

2020-05-07, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Dėl Kelmės rajono savivaldybės maudyklų stebėjimo pasiūlymų

Informuojame, jog maudymosi sezono pradžia skelbiama nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 15 dienos. Kelmės rajone jau pradedama ruoštis maudymosi sezonui. Nuo maudymosi sezono pradžios ir iki maudymosi sezono pabaigos bus stebima šešių maudyklų vandens kokybė ir jų paplūdimių smėlis. Prižiūrimos ir stebimos maudyklos Kelmės rajone yra šios: Gauštvinio, Bridvaišio, Giliaus, Kelmės miesto tvenkinys, Užvenčio tvenkinys, Šaukėnų tvenkinys. Vandens kokybės stebėsena parodys, ar galima maudytis nurodytose maudyklose.

 

Dėl maudyklų stebėsenos kviečiama pasisakyti ir visuomenė. Šiuo metu yra rengiamas Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2020 metų kalendorinio grafiko patvirtinimo. Visuomenė kviečiama dalyvauti šiame procese ir teikti pagrįstus pasiūlymus, pastabas dėl numatytų maudyklų stebėjimo.

 

Iš viso per maudymosi sezoną, kuris prasideda birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d., planuojama atlikti po devynis šių maudyklų vandens mikrobiologinius tyrimus. Vandens kokybės vertinimas atliekamas remiantis dviejų mikrobiologinių parametrų (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių) duomenų rinkiniu. Taip pat per maudymosi sezoną planuojama atlikti ir po 4 šių maudyklų smėlio parazitologinius tyrimus.

 

Visuomenė pasiūlymus dėl išvardytų maudyklų stebėjimo gali teikti iki šių metų gegužės 18 dienos, Kelmės rajono savivaldybės administracijai, tel. (8 427) 69 053, el. p. info@kelme.lt.


Savivaldybės gydytoja I. Skirmantaitė

Contact form

Šios dienos vardadieniai