2020-05-27, trečiadienis, 12:41.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:53, leidžiasi 21:36, dienos ilgumas 16:42.

Bibliotekininkės dailės darbų paroda

2018-09-18
Bibliotekininkės dailės darbų paroda

Tytuvėnų miesto bibliotekoje atidaryta Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius vedėjos Juditos Jereckienės piešinių, grafikos ir tapybos darbų paroda „Žingsnis & laikas“.

 

Popietę bibliotekoje vedė ir dailininkę pristatė Tytuvėnų gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Danguolė Žukauskienė. Malonų muzikinį foną šiam kameriniam renginiui suteikė Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus mokinių dainininkės Ingos Kubilinskaitės (mokytoja Rita Čekanauskienė), smuikininkės Paulės Andrulytės, gitaristo Luko Kaušiaus ir jų mokytojų Žanetos Armalienės ir Dovilės Zikienės atliekamos melodijos. Susitikimą su paveikslų autore organizavo bibliotekininkė Zita Deikutė. 

 

Pakruojietė pasakojo, kad piešti mėgo nuo vaikystės, tačiau dailės mokykloje nesimokė, tad studijuoti ir tapti profesionalia dailininke, jos nuomone, buvo neįmanoma. Judita įstojo į Telšių kultūros mokyklą studijuoti bibliotekininkystės, po to dar baigė bibliografiją ir bibliotekininkystę Vilniaus universitete. Paskyrimą gavo į miestą prie Kruojos. Ten surado savo laimę, sukūrė šeimą, susilaukė dukters, bet potraukis menui nedingo. Moteris norėjo tapyti, piešti, bendrauti su bendraminčiais. Taip, neabejingų menui žmonių iniciatyva, Pakruojyje atsirado dailės studija suaugusiems. Būtent čia, mėgusi grafiką Judita atrado spalvas. Ėmė tapyti, piešti pastele.

 

Dailininkė pasakojo apie savo gyvenimą, apie tai, kaip keliauja su darbais po svečias šalis, dalyvauja ten rengiamuose pleneruose, meno festivaliuose bei parodose. Jai profesionalūs dailininkai pavydi laisvės, nes dailės mokyklose mokoma taisyklių, kurių nevalia pažeisti. Ant bibliotekos sienų kabėjo įvairūs paveikslai: peizažai, natiurmortai, simboliniai ženklai. Judita Jareckienė su parodos atidarymo dalyviais aptarė konkrečius darbus, jų atlikimo techniką. Parodą pristatyti padėjo ją meninėje veikloje palaikantis dailininkės vyras.

                                                             

Bronislava Buchienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai