2020-07-10, penktadienis, 06:56.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:56, leidžiasi 21:49, dienos ilgumas 16:52.

Auksinis Šedbarų vaikų darželio jubiliejus...

2018-08-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Auksinis Šedbarų vaikų darželio jubiliejus...

Praėjusį šeštadienį Šedbarai paminėjo vienos seniausių įstaigų, daugiau kaip prieš 50 metų kaime įsikūrusio vaikų lopšelio-darželio jubiliejų, kurį organizavo Šedbarų pradinė mokykla-daugiafunkcis centras.

 


Į šventę atskubėję svečiai, buvę ir esami darbuotojai bei ugdytiniai, vietos gyventojai būriavosi darželio kieme ir apžiūrėjo nuotraukas, kuriose užfiksuoti įsimintiniausi bei gražiausi vaizdai iš įvairių darželio gyvavimo ir veiklos laikotarpių. Net netikėtai apniukęs dangus bei pabirę lietaus lašai nesugadino šventinės nuotaikos ir šventė tęsėsi bendruomenės salėje.


Nuotaikingomis eilėmis apie vaikystę ir svajones sveikinimo žodį pradėjo dabartinis įstaigos vadovas Ramūnas Sadauskas. Darželio jubiliejaus renginyje dalyvavę Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas ir Bendrojo priėmimo skyriaus vedėja Dalia Miklovienė sveikino kolektyvą, pasidžiaugė bei pažymėjo jo susitelkimą bei bendruomeniškumą su kitomis veikiančiomis kaimo įstaigomis. D. Miklovienė trumpai prisiminė savo vadovavimo šioje įstaigoje metus ir gėlėmis apdovanojo kartu dirbusius darbuotojus. Su dovanomis bei linkėjimais niekada nesenti, skleisti šilumą atvyko tarybos narys tytuvėniškis Stanislovas Baltrušaitis ir Tytuvėnų apylinkių seniūno pavaduotojas Teisutis Majauskas. 


Vaikų lopšelio-darželio istorija buvo apžvelgiama dešimtmečiais, kuriuos išradingai pristatė šedbariškė, buvusi darželio darbuotoja Dalia Galbuogienė, trumpam tapusi Mere Popins ir Ugnė Papartytė, įsikūnijusi į Pepės Ilgakojinės vaidmenį bei paįvairino muzikiniai intarpai parengti darbuotojos Ritos Paltarokienės.


Daugiau, kaip per 50 metų ši ugdymo įstaiga išgyveno įvairių pokyčių bei ieškojimo laiką, patyrė sėkmių ir net uždarymo baimes. Pirmasis vaikų darželis tuomet buvo kitame kaimo gale, nei iki šių dienų išlikęs ir priklausė Tytuvėnų valstybiniam medelynui.


Šventėje dalyvavusi pirmoji darželio vedėja Bronė Sturytė (Karabikovienė) papasakojo apie įstaigos įsikūrimo bei tuometines veiklos organizavimo problemas, kuriomis rūpinosi dvejus metus. Vėliau darželiui vadovavo Julija Tarbūnienė. 1975-1976 m. pastatytas naujas pastatas ir įsteigtas 90-ies vietų savaitinis Šedbarų vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“, kuriame vedėja pradėjo dirbti Eugenija Meleckytė, vėliau Birutė Mockutė (Valauskienė). Pastaroji taip pat dalyvavo jubiliejuje ir jautriai pasidalino mintimis apie pirmuosius nedrąsius savo žingsnius vadovaujant darželiui...


1979-2012 m. laikotarpiu darželio vedėja dirbo Zita Tučkuvienė, sumaniai sukusi darželio vairą ir pergyvenusi darželių uždarymų vajų po Lietuvos nepriklausomybės atstatymo. Jos ir kolektyvo pastangomis išliko bei veikė vienintelis Kelmės rajono kaime likęs vaikų lopšelis-darželis, po savo stogu glaudžiantis ir kitas Šedbarų kaimo įstaigas – bendruomenę „Spiečius“, Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyrių, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos Šedbarų padalinį, medicinos punktą.


2012 m. birželio mėn. rajono taryba patvirtino įstaigos pertvarkymo įstatus ir įstaiga tapo dienine bendrojo lavinimo pradine mokykla-daugiafunkciu centru. Keitėsi vadovai, kuriais dirbo Virginija Daktarienė, Dijana Karpinienė, vadovausi centrui du kartus, D. Miklovienė. Nuo  2015 m. rugsėjo mėn. centro direktoriumi dirba minėtas R. Sadauskas, kuris su būreliu darbuotojų tęsia ir kuria naujas tradicijas, vykdo ugdomąjį procesą bei kryptingą veiklą su bendruomene.


Prisiminimais dalijosi buvę darželio darbuotojai Irena Kinderienė, Lionė Barkauskienė, Liucija Kelpšienė, Berta Mykoliūnienė, D. Galbuogienė, kalbėjo D. Karpinienė, dabartinė ir ankstesniais metais darželyje dirbusi Onutė Valadkienė.


Be minėtų darbuotojų pasidžiaugta ir kitais šventėje dalyvavusiais ilgamečiais darželio darbuotojais Maryte Milinavičiene, Elena Daktariene, Birute Daktariene, visiems dalyviams įteiktas šventės simbolis – sagė su darželio logotipu, prisiminti rėmėjai, kurie pasak centro direktoriaus, yra beveik visų daugiafuncio centro renginių pagalbininkai, tai ūkininkai Albertas Brazas, Vygantas Astrauskas, UAB „Girkantas“, už pagalbą renginiui padėkota esamiems centro darbuotojams.    


Auksinį jubiliejų vainikavo ir sudrebino R. Sadausko uždegti šventiniai fejerverkai, centro darbuotojų keptas jubiliejinis tortas bei svečių iš Raseinių – muzikinės grupės „Kokteilis“ koncertas, kurio skambios melodijos lydėjo visos vakaronės metu...

 

Dalia Galbuogienė
 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai